Obchody Święto Wolności

Fundacja SIGNUM, Fundacja REFLEXION, Fundacja TU Wielkopolska
organizują projektu Obchodów Święta Wolności w 35. rocznicę czerwca 1989 r. Wydarzenie będzie miało miejsce w Poznaniu, w przeddzień święta tj. 3 czerwca — rozpocznie się koncertem Święto Wolności, w trakcie którego zostanie wręczona nagrodę za Odwagę.

Kapitułę nagrody za Odwagę tworzą Pan Jarosław Przyborowski, Pan Janusz Kosiński, Pani Katarzyna Łakińska, Pan Andreas Golombek, pod honorowym patronatem Pani Premier Hanny Suchockiej.

Kapituła uznała, że jedynym kandydatem w roku 2024 — roku 35. rocznicy Wolnych Wyborów, 25. Polski w NATO oraz 20. dołączenia Polski do UE — jest tylko Pan Prezydent Lech Wałęsa, który potwierdził już swój udział w Obchodach w Poznaniu.

Oprócz koncertu, którego producentem jest Teatr Muzyczny w Poznaniu, przewidujemy imprezy towarzyszące, takie jak wystawa plakatów tematycznych, koncert na placu Mickiewicza dla młodych ludzi, debaty. Zamówiony został również plakat u Pana Jarosława Janiszewskiego, twórcy napisu „Solidarność”. Artysta ma zaszczycić nas swoją obecnością. Zapraszamy wiele znanych Osobistości.

Działania realizujemy jako wyraz społecznej odpowiedzialności. Pokazujemy, że wybory zmieniają świat, a Polska osiąga sukcesy na arenie gospodarczej i międzynarodowej. 4 czerwca wyborcy uruchomili pozytywne zmiany w całej Europie. Czynny udziału we wszystkich wyborach potrafi zmieniać świat na lepsze. Chcemy, aby to było wspólne, radosne święto państwowe bez rac, wybuchów i agresywnych marszów, dla wszystkich bez względu na pochodzenie, różnice poglądów i przynależność.

Dowiedz się więcej o Obchody Święto Wolności >>

_________________________________________

Serdecznie zapraszamy do współpracy i dialogu. Zachęcamy do kontaktu, jeśli masz ciekawy pomysł, który chciałbyś z nami realizować lub chciałbyś podzielić się z nami swoimi przemyśleniami – razem budujmy relacje, które zburzą mury.

Jeśli widzisz, że nasze działania są wartościowe dla społeczeństwa, w każdej chwili możesz wesprzeć nasze działania wpłacając dowolną kwotę na nasze konto. Każda aktywność się liczy, bo razem jesteśmy w stanie więcej zdziałać.

Konto Mbank: 63 1140 1124 0000 4654 5400 1001