Koncert na łące

REFLEXION – zestawia nieoczywiste – koncert muzyki – SKRZYPCE I WIOLONCZELA oraz ŁĄKA I NATURA. W efekcie powstało nowe brzmienie i nowa jakość – nowe odbicie.

16 sierpnia, w letnie i słoneczne popołudnie spotkaliśmy się, aby po raz pierwszy powiedzieć o Fundacji Reflexion naszym Przyjaciołom. Spotkaliśmy się z dala od zgiełku miasta, na łące, aby nabrać dystansu i dostrzec nieoczywiste.

Toczyły się między nami rozmowy. Odkryliśmy wspólnie wiele pretekstów otwarcia Fundacji – kilka ważnych dat, rocznic w połowie sierpnia, które zmieniły wiele, a mianowicie: rocznica „cudu nad Wisłą” – bitwy, która mimo chaosu młodego polskiego państwa, zapisała się w historii świata jako obrona Europy przed komunizmem i bolszewicką Rosją, rocznica powstawania Solidarności w sierpniu 1980 r., związku zawodowego, co utworzyło drogę do odbudowy demokracji i kapitalizmu w 1989 r. i wreszcie wątek religijny Dzień Wniebowzięcia Matki Bożej – najnowszy z dogmatów Kościoła Katolickiego. Rozmowy były tym bardziej żywe, że w tym pandemicznym czasie mogliśmy się spotkać.

Tego popołudnia dzieliliśmy się przemyśleniami, ale spotkaliśmy się również po to, aby wsłuchać koncertu. Dźwięki skrzypiec i wiolonczeli idealnie zestawiały się z naturą – łąką, która tętniła życiem – ptaki, świerszcze i szum traw dopełniały harmonijną muzykę. Artystki – Kasia Klleba i Agnieszka Kowalczyk zagrały pełen pasji Koncert pod tytułem „Łąka”.

Goście wsłuchani byli w każdy dźwięk. Całość dopełniały delikatny szum wiatru i refleksy słońca, które powoli zachodziło.

Typ: Koncert
Data: 16.08.2020