Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.
Search:

Budujemy program „Podziel się swoją pasją”

Budujemy program „Podziel się swoją pasją”

Informacje

Wiek szkolny, to ważny okres w życiu dziecka. Potencjał rozwoju dziecka jest wtedy bardzo duży i najważniejsza na tym etapie życie jest rola ucznia. Dlatego duża część czasu poświęcana jest na naukę, na poznawanie nowych zagadnień, rozwój poznawczy. Jednocześnie w szkołach prowadzone jest kształcenie w oparciu o podstawę programową. Jej realizacja przebiega różnorodnie zarówno na poziomie szkole, jak i poszczególnych nauczycieli. Niektóre z lekcji prowadzone są ciekawie i przy wykorzystaniu nowych technologii. Zdarzają się również sytuacje, w których dzieci nudzą się podczas lekcji, nie są w stanie zrozumieć przekazywanego materiału i nie interesuje ich to, czego są zmuszone słuchać przez 45 minut. Kształcenie na poziomie podstawowym ma bardzo szeroki zakres. Na późniejszych etapach zakres ten jest zawężany i w pracy zawodowej wykonuje się zadania już tylko z wybranej, wąskiej dziedziny. Dlatego tak ważne jest przekazanie podstaw i treści, które stanowią bazę do bardziej szczegółowych zagadnień.

Z drugiej strony jest wiele osób, które pasjonują się konkretną dziedziną. Potrafią zainteresować osoby opowiadając o historycznych wydarzeniach czy pokazując eksperymenty chemiczne. Są w stanie zaciekawić dzieci danym przedmiotem szkolnym, pokazać, że nauka może być przyjemnością, a wszystko to, czego nauczą się w szkole może być dla nich, w większym lub mniejszym stopniu, przydatne w życia.

Cel – zebranie bazy osób w wieku 50+, które z pasją i w ciekawy sposób mogą poprowadzić lekcje/ zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym i przygotowanie materiałów edukacyjnych

Przygotowanie i opublikowanie materiałów edukacyjnych, które przekazują zakres podstawy programowej szkoły podstawowej w ciekawej formie

Działania:

  1. Rekrutacja koordynatora Programu
  2. Rekrutacja wolontariuszy do prowadzenia lekcji/ zajęć
  3. Znalezienie szkół, które chciałyby wziąć udział w Programie
  4. Zbudowanie bazy technologicznej do nagrywania materiałów edukacyjnych
  5. Przeprowadzenie nagrań
  6. Opublikowanie materiałów edukacyjnych

Rezultaty:

  1. Liczba wolontariuszy – osób 50+, które mogą poprowadzić zajęcia/ lekcje
  2. Liczba szkół, która zgłosiła się do Programu
  3. Liczba nagranych lekcji/ zajęć
Informacje
Dla osób: 50+