Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.
Search:

Wywieśmy flagi Polski i Unii Europejskiej, czyli 20. rocznica wstąpienia Polski do UE!

Wywieśmy flagi Polski i Unii Europejskiej, czyli 20. rocznica wstąpienia Polski do UE!

Informacje

Projekt: „20 lat Polski w Unii Europejskiej: promowanie wartości i korzyści dla Polski”

2024 rok jest szczególnym rokiem, ponieważ świętujemy 20. rocznicę przyjęcia Polski 🇵🇱 do Unii Europejskiej 🇪🇺. Tak mało mówi się w przestrzeni publicznej o wartościach i korzyściach, które Polska zyskuje. Możemy sami pokazać, że pamiętamy i doceniamy naszą obecność w Unii Europejskiej 🇪🇺, możliwość rozwoju gospodarczego, podróżowania, wymiany naukowej i kulturalnej. We Włoszech flagi Unii Europejskiej 🇪🇺 i Włoch 🇮🇹 wiszą razem cały rok, przed wieloma budynkami, nie tylko instytucjami, ale na prywatnych kamienicach. My też możemy zrobić taką oddolną kampanię, wywieśmy flagi 🇵🇱 i 🇪🇺, pokażmy naszym zespołom, pracownikom, zwłaszcza młodszemu pokoleniu, jak ważne jest nasze członkostwo, jak ważne jest nasze bezpieczeństwo i współpraca.

Dlatego też Fundacja Reflexion zaprasza firmy, ale też osoby prywatne, wywieśmy flagi 🇵🇱 i 🇪🇺. I pozostawmy je na stałe!

Celem tego projektu jest upamiętnienie 20. rocznicy przyjęcia Polski do Unii Europejskiej poprzez promowanie korzyści członkostwa oraz wzmacnianie poczucia wspólnoty europejskiej.

Cele szczegółowe:

  • Zwiększenie świadomości społecznej na temat korzyści płynących z członkostwa Polski w UE, takich jak rozwój gospodarczy, swoboda podróżowania, wymiana naukowa i kulturalna.
  • Zachęcenie firm i osób prywatnych do aktywnego uczczenia rocznicy poprzez wywieszenie flag Polski i UE oraz promowanie przesłania o wspólnej przynależności.

Chcemy zbudować długofalowe zaangażowanie, czyli zainicjowanie inicjatywy „Flagi na stałe”, aby flagi UE i Polski były obecne cały czas, symbolizując przywiązanie do wartości europejskich i wspólnej przynależności.

Działania projektowe:

  • Komunikacja społeczna, czyli regularne publikowanie treści na platformach społecznościowych, promującego zaangażowanie w projekt i edukację na temat korzyści z UE.
  • Wywieszenie flag na swoich budynkach i aktywne zachęcanie do dołączenia do tej inicjatywy innych podmiotów, firm i organizacji.

Efektem ma być zwiększenie świadomości o korzyściach z członkostwa Polski w UE, wzmocnienie poczucia wspólnoty europejskiej i przywiązania do wartości europejskich, a także utrwalenie obecności symboli UE i Polski w przestrzeni publicznej.

Dołączcie do naszej inicjatywy! Wywieśmy flagi Polski i Unii Europejskiej, pokażmy nasze przywiązanie do wartości europejskich i wspólnoty!

Informacje